Etiket: Genç Kızlara Güzellik Önerileri

Genç Kızlara Güzellik Önerileri

Genç Kızlara Güzellik ÖnerileriGenç Kızlar Cilt Bakımında Nelere Dikkat Etmelidir?

Genç kızlar cilt bakımında muhakkak ciltlerini temizleme sütü ile temizlemelidirler. Eğer cilt yağlıysa jel ile temizlenmelidir. Eğer cilt yapısı bilinmiyorsa veya sivilceler, kurumalar ve herhangi birikintiler varsa muhakkak bir uzmana gidip cilt teşhisinde bulanmaları gerekmektedir.

Cilde asla sabun kullanılmamalıdır, asla makyajlı cilt ile yatılmamalıdır. Makyaj temizlemekte de, temizleme sütü ile değil de, makyaj temizleme profesyonel çıkartıcılar ile makyajlarını temizlemelidirler.

Cildimizde soğuk hava, sıcak hava ve mevsimler geçişlerde cildin yapısını bozmamak ve cildin gelişimi halen tamamlanmadığı için, daha gençlikten yetişkinliğe doğru gidildiği için muhakkak nemlendirici kullanmaları gerekmektedir ama nemlendiricilerde yaşına giden su bazlı nemlendiriciler olmalıdır. Yani 40 – 45 yaşlarında kullanılan bakımlar asla tercih edilmemelidir. Annemin kremi varken, cildime sürsem ne olur düşüncesi ile asla kullanılmamalıdır :)

Genç Kızlara Makyaj ÖnerileriMaskelerde ise, haftada bir doğal maske yapılabilir, yenilen ve içilen meyvelerden maske yapılabilir. Her cilde yapılabilecek bir maske söyleyecek olursak;  avokado maskesini… Bir avokadoyu ezip, bir çay kaşığı bal ile ve bir tatlı kaşığı süt ile karıştırıp yağlı cilt, kuru cilt, hassas cilt için maske yapılabilir. Banyo öncesi maskeyi yapıp, avokadonun ezilmiş olan taneleriyle de cilde, özünü iyice yedirebilirler. Kişi kendisi de evde doğal maskeleri yapabilir ve muhakkak su bazlı nemlendirici ve cilt hassas ise muhakkak güneş kremi kullanmaları gerekmektedir.

Kivinin de cilt bakımında maske olarak kullanıldığını biliyoruz. Linke tıklayarak kivinin cilt bakımında sağladığı faydaları öğrenebilirsiniz.  http://hepsibilgi.net/kivinin-insan-sagligina-faydalari-nelerdir/

NOT: Bu yazının içeriğinde Güzellik Uzmanı Nurcan Arslan’ın anlatımından yararlanılmıştır.